Місія Міста Добра
Створення масштабного простору захисту та комплексної підтримки жінок та дітей, які опинились у складних життєвих умовах. Це допомога дітям, які були вимушені евакуюватись через війну, родинам, які постраждали від насилля, малюкам, які потребують паліативного лікування чи реабілітації.
Діти за будь-яких обставин завжди матимуть у Місті Добра можливість отримати повний комплексний захист: від допомоги в евакуації та транспортуванні до медичної, психологічної, юридичної та гуманітарної підтримки після завершення проживання у шелтері.
Це територія любові, затишку, безпеки, розвитку та місце старту нового життя для мам та дітей України. Створюючи його, тисячі неймовірних людей вклали свою душу, щоб ті, хто шукатиме в нім прихистку – дійсно потрапляли в місце зцілення і росту. Повага до гідності кожного, увага до найменших деталей, відкритість та наповнення філософією доброти, робить це місце дійсно унікальним.
Місто Добра не інвестується державою, а діє виключно на кошти небайдужих людей, що бажають бути дотичними до заснування нових стандартів соціальних притулків, піклування про дітей та вирішення проблем подолання бідності та незахищеності найвразливіших українців.
Ми готові ділитись досвідом, ми готові підтримувати та бути корисними, щоб наша справа поширювалася нашою прекрасною країною. Ми готові щодня приймати гостей, чарівників та тих, хто бажає дізнатися усі деталі.
Ми завжди шукаємо чарівників та партнерів, які бажають допомогти, стати важливою частиною історії міста добра і бути дотичними до див, які творяться тут щодня. Зв’яжіться з нами!
Про засновницю
“Вітаю, я Марта Левченко!
І якщо ми зустрілись з вами на цій сторінці, вам теж не байдуже на те, яке майбутнє буде у дітей України, яке середовище ми будуємо вже сьогодні, що ми залишимо після себе.
Не існує конкретного дня, коли я почала займатись благодійністю, тому що навіть дитиною я гостро відчувала чужий біль, потреби та несправедливість. Навіть в той час я не розуміла, чому руками відповідальних та сильних дорослих не можна створити можливості, де кожен буде відчувати себе в безпеці та любові.
Я виросла і разом з найближчими людьми ми вирішили втілювати мрії бідних дітей, адже ми й самі були мрійниками. На свята, організованими нашою компанією, ми запрошували найбідніших дітей регіону. Тоді ми познайомились з ними, полюбити і зрозуміли – те, якою є реальність цих дітей поза межами наших свят – це біль, страх, голод, рани, травми, хвороби і безнадійність.
Окрім втілення мрій, ми вирішили подарувати цим дітям всі можливості, які необхідні кожній дитині. Заради цього ми реалізували більше 50 проєктів у рамках роботи фонду “Я Майбутнє України”. Ми з командою багато працювали, вчились, досліджували світовий досвід і зрозуміли – ми не зможемо надавати справді якісну допомогу без збудованого нами місця захисту та підтримки.
Під час своєї благодійної місії в Колькаті я зрозуміла, яким саме має бути цей простір: не в орендованому домі, а такий, щоб працював на століття заради захисту та турботи дітей.
Так народилось Місто Добра.
Для мене Місто Добра – це проєкт зі стратегію на вічність. Я завжди ставлю собі задачі, які не закінчуються у найближчому майбутньому. Тому, напевне, статус “Зроблено” настане, коли мене вже не буде. Навіть дерева обираю такі, які стають дорослими у віці 100 років, як-от церцис, що на цьому фото зі мною. Він росте по 1,5 мм на 5 років і стане дорослим в 2123-му. Я цього вже не побачу. Тому ми ніколи не зупиняємось, а завжди йдемо шляхом найякіснішого будівництва та створення інклюзивного простору, у якому кожен знайде затишок.
Мене в цьому підтримує родина – чоловік Денис, з яким ми замріяли кожен крок наших благодійних проєктів. Наша донька теж шалено любить дітей, допомагає мені, все розуміє. Вона бачить все, що я роблю, і колись зможе підхопити цю справу. І ще у нас є дівчинка, яку ми адаптували з Олешківського дитбудинку. Вона на колісному кріслі і коли їй виповнилось 17-ть, нам було дуже важливо, щоб вона не потрапила ані до будинку літніх людей, ані до психоневрологічного закладу. Ми – родина.
Я маю нетерпимість до несправедливості і готова робити все, щоб кількість щасливих дітей та відповідальних дорослих в Україні була більшою.
Вірю у людей. Вдячна кожному, хто з нами!
І запевняю – щоразу, коли ви повертатиметесь до Міста Добра, ми у цей момент так само будуватимемо нові можливості для дітей України. Приєднуйтесь до нас!”
Структура Міста Добра
СТРУКТУРА МІСТА ДОБРА
6 корпусів
39 кімнат для мам
3 бомбосховища
4 столових
4 кухні
2 бібліотеки
3 ігрові майданчики на вулиці
6 ігрових просторів
2 навчальних класи
медпункт
притулок для собак
спортзал
швейний цех
пральня
школа мам
кабінет психолога
центр каністерапії
Історія притулку
Місто Добра виникло з необхідності. Ми допомагали жінкам, які вимушені були віддати дітей до дитячого будинку через домашнє насильство, бездомність чи бідність. Однак з часом зрозуміли: всі курси, гуманітарна допомога, консультації юристів чи психологів не дають відповідного ефекту, бо немає первинної умови – безпечного місця, де ці зміни зможуть увійти в життя людини. Ми вирішили створити такий простір.
ЕТАПИ СТВОРЕННЯ МІСТА ДОБРА
2016 рік
Місто Добра розпочало свою діяльність в орендованій будівлі
2017 рік
Придбано першу ділянку для будівництва шелтеру
2018 рік
Розпочато будівництво першого корпусу
2020 рік
Відбулось офіційне відкриття Міста Добра і подальша його розбудова
2022 рік
Будівництво нових корпусів для евакуйованих дітей з інтернатів
2023 рік
Створення Центру каністерапії, Департаменту захисту прав жінок, Медичного центру з реабілітаційним та паліативним відділеннями
план на 2024 рік
Будівництво інклюзивної школи.
Філософія Міста Добра
“Немає коротшого шляху до здорових і забезпечених необхідним дітей, ніж успішність їхніх матерів”, – засновниця притулку Марта Левченко
“Тут хочеться жити: є надія, спокій, безпека і любов. Водночас ми встановлюємо нову якість соціальних центрів: із повагою до гідності людини, до особистості. Для багатьох людей, хто тут живе – це дім. За кожною кімнаткою, де живе сім’я чи діти – цілий світ. Тому робимо все по-домашньому: ігрові, дитячі та спальні. Щоб це не виглядало як лазарет, соціальний центр чи дитячий притулок, а щоб кожен почував себе як вдома”, – засновниця центру Марта Левченко.
Багато випускниць Міста добра самі стають волонтерками у різних напрямках. Ще під час життя у Місті Добра вони годують безхатченків, допомагають покинутим тваринам та беруть активну участь в іншій діяльності фонду.
Якщо спробувати не засуджувати інших, а захотіти зрозуміти, чому вони чинять так, як чинять, то автоматично хочеться їм допомогти. Є англійською такий вираз “hurt people hurt people”. Тобто люди, яким боляче, роблять боляче й іншим людям. Це дає можливість простягнути руку допомоги тим, хто її потребує.
Ми – це прозора звітність, ефективна комплексна багаторічна допомога, команда юристів, медиків, спеціалістів. Ми особисто проживаємо з нашими підопічними їхні випробування. Маємо досвід втілення освітніх, мистецьких, гуманітарних, медичних, психологічних, захисних проєктів.
Звіти
Місто Добра не фінансується державою, всі кошти йдуть з донатів. Зараз у нас одночасно живе майже чотири сотні людей і близько 50 тварин, тож йдеться про сотні тисяч гривень щомісячно. Наш бюджет дуже нестабільний.
Під час війни збільшилась плинність людей, родини до нас приходять, відновлюються і йдуть далі з нашою підтримкою в самостійному житті.
Ми постійно в процесі будівництва. Зараз ми закінчили реабілітаційний центр з паліативним відділенням і одразу будемо починати зведення інклюзивної школи.
Ми просто не можемо дозволити собі економити на дітях. Багато хто з них ніколи не харчувався повноцінно, що дуже впливає на стан їхнього здоров’я. Тож слід забезпечувати їм правильне і різноманітне харчування: м’ясо, молочну продукцію, свіжі овочі та фрукти.
Медичний центр Міста Добра – унікальне для України місце, яке потребує і масштабного фінансування, і кваліфікованого колективу, і постачання дороговартісних ліків та медичних приладів для дітей, і інших побутових витрат. Ми щодня зіштовхуємось з непередбачуваними викликами, тому потребуємо підтримки людей, для яких важливо, щоб Місто Добра розвивалось, як місце любові та стійкості.
Наші ліцензії
Провайдер безперервного професійного розвитку, реєстраційний номер 1479
Відповідно до наказу Держлікслужби від 15.02.2025 номер 216 отримано ліцензію на використання прекурсорів…
Від 11.09.2023 рішення МОЗ номер 1603 про видачу ліцензії на Провадження медичної практики.